Dwanaście medali dla dwunastu zawodników

Dwanaście medali zdobyli miasteccy zapaśnicy w rozgrywanym w Gdańsku Nowym Porcie Turnieju Zapaśniczym Młodzików i w mini zapasach.

W zawodach startowało 126 zawodników z 13 klubów województwa wielkopolskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, pomorskiego i z Kaliningradu. ZKS Miastko reprezentowało 11 zawodników i 1 zawodniczka.

Złote medale w młodzikach (do lat 14) wywalczyli Jan Petrończak w kategorii 47 kg, który w finale pokonał Konrada Cudnika (Morena Żukowo) przez położenie na łopatki oraz Jakub Dobrowolski w kategorii 73 kg, który w finale położył na łopatki Piotra Balcerskiego (Ajas Gdańsk) także przez położenie na łopatki.

Brązowy medal wywalczył Bartłomiej Tandecki w kategorii wagowej do 42 kg. W mini zapasach (do lat 11) złote medale wywalczyli: w kategorii 23 kg Dawid Gąsiorek, który w finale wygrał na punkty ze swoim kolegą klubowym Jakubem Maszka-Pałczyńskim, w kategorii 26 kg Leon Rudnik, który w finale wygrał z Dominikiem Daleszakiem (kolegą klubowym) przez położenie na łopatki.

W grupie wagowej 32 kg złoto zdobył Sebastian Tandecki, który walkę finałową stoczył z Szymonem Trederem (Cartusia Kartuzy). Wygrał ją przez przewagę techniczną. Srebrne medale wywalczyli: Tola Rudnik (20 kg), wspomniani już Jakub Maszka-Pałczyński (23 kg) i Dominik Daleszak (26 kg) oraz Witold Szor (44 kg) i Alex Ruszczyk (60 kg).

Brązowy medal wywalczył Mateusz Daleszak w wadze do 26 kg. Łącznie w klasyfikacji drużynowej młodzików i mini zapasów Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko zajął trzecie miejsce za ZKS Granica Gdańsk i Cartusia Kartuzy.

– Dawno nie było tak dobrze – cieszy się Kazimierz Wanke, trener miasteckich zawodników. – Wszyscy wywalczyli medale w swoich kategoriach wagowych. Chciałbym pochwalić wszystkich moich podopiecznych, a szczególnie najmłodszą sześcioletnią Tolę Rudnik, która rywalizowała na tych zawodach razem z chłopcami. Między innymi po raz pierwszy zawody sędziowali bracia Piotr i Paweł Zabłoccy – medaliści mistrzostw Polski. Dużą niespodziankę zrobił Jan Petrończak, który po raz pierwszy w życiu stanął na najwyższym miejscu podium.