Do Słupska autobusem zamiast pociągiem

Rozpoczął się remont linii kolejowej do Miastka.

Ruch pociągów do Miastka został wstrzymany. Pasażerowie muszą korzystać z autobusowej komunikacji zastępczej. W poniedziałek rozpoczął się długo oczekiwany remont linii kolejowej ze Szczecinka do Ustki.
Wyremontowane zostanie około 89 kilometrów tej trasy, 53 przejazdy kolejowe, cztery mosty, osiem wiaduktów, 32 przepusty. Na trasie powstaną 22 nowe oświetlone perony o wysokości ułatwiającej wysiadanie. W ramach remontu zbudowane zostanie m.in. przejście pod torami w Kępicach oraz wyremontowane przejście pod torami w Miastku. Zmodernizowane zostaną też przejazdy kolejowe oraz systemy sterowania ruchem. Prace kosztować będą 250 milionów złotych, a zakończyć się mają w 2020 r.

Po zakończeniu remontu pociągi osobowe będą na tej trasie będą jeździć z prędkością do 100 km/h, czas przejazdu na trasie Ustka-Szczecinek skróci się o 12 minut, a przepustowość linii zwiększy się nawet trzykrotnie.

Inwestycja realizowana jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

O Redakcja

Dodaj komentarz

  • O nas

    kuriermiastecki.pl jest rozszerzoną, codziennie aktualizowaną, wersją miesięcznika „Kurier Miastecki Gazeta Pomorza" ukazującego się w gminie Miastko od 2006 roku. Wydawcą portalu oraz gazety jest wydawnictwo AG Media sp. z o.o. - lider bezpłatnej prasy na Pomorzu Środkowym.
  • Kontakt

    Masz ciekawy temat pisz lub dzwoń

    redakcja@kuriermiastecki.pl

    tel. 59 724 01 05