Dmuchnął, wykazało, mimo to pojechał

Pijany kierowca odjechał autem na oczach policjantów.


Dwa lata pozbawienia wolności grożą 29-letniemu mieszkańcowi Miastka. Mężczyzna przyszedł do komisariatu i w recepcji dmuchnął w alkotest. Pomimo, że urządzenie wskazało, że jest nietrzeźwy, wsiadł za kierownicę samochodu i odjechał. Policjanci, którzy to zauważyli natychmiast zatrzymali go do kontroli. 29-latek już stracił prawo jazdy.

Z urządzenia skorzystać może każdy, kto ma wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości i czy może kierować pojazdem. Urządzenie ma działać prewencyjnie i pomóc podjąć właściwą decyzję – „jestem pod wpływem alkoholu, nie mogę kierować”. W poniedziałek po południu policjanci z Komisariatu Policji w Miastku byli świadkami zupełnie odwrotnego zachowania. Do recepcji przyszedł mężczyzna i dmuchnął w alkotest. Urządzenie wskazało, że jest nietrzeźwy. Dyżurny poinformował interesanta, że jeszcze nie może kierować samochodem.

Jak się jednak okazało mieszkaniec Miastka wyszedł z komisariatu i wsiadł za kierownicę zaparkowanego niedaleko volkswagena. Policjanci, którzy to zauważyli natychmiast zatrzymali go do kontroli. 29-latek w organizmie miał ponad promil alkoholu. W najbliższym czasie mężczyzna usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

O Redakcja

Dodaj komentarz

  • O nas

    kuriermiastecki.pl jest rozszerzoną, codziennie aktualizowaną, wersją miesięcznika „Kurier Miastecki Gazeta Pomorza" ukazującego się w gminie Miastko od 2006 roku. Wydawcą portalu oraz gazety jest wydawnictwo AG Media sp. z o.o. - lider bezpłatnej prasy na Pomorzu Środkowym.
  • Kontakt

    Masz ciekawy temat pisz lub dzwoń

    redakcja@kuriermiastecki.pl

    tel. 59 724 01 05