Cztery medale zapaśników

Zawodnicy z Miastka z sukcesami na zawodach w Poznaniu.

Dobrze zaprezentowali się zawodnicy Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko podczas rozgrywanych w Poznaniu Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w zapasach w stylu klasycznym. W zawodach wzięło udział 106 zawodników z osiemnastu klubów z województwa lubuskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego i pomorskiego. Miastko reprezentowało czterech zawodników. Wszyscy po wygraniu kilku walk walczyli w finale.

W najniższej kategorii wagowej do 35 kg zawodnicy z Miastka wywalczyli dwa medale: złoty i srebrny. W walce finałowej spotkali się koledzy klubowi Piotr Ziembicki i Wiktor Wojciechowski. Tym razem wygrał Piotr przez położenie Wiktora na łopatki. W tej wadze startowało siedmiu zawodników.

W kategorii wagowej do 38 kg złoty medal wywalczył Kacper Karaśkiewicz. W finale Kacper walczył z zawodnikiem Cartusii Kartuzy Leonem Derą kładąc go na łopatki z rzutu przez biodro. W tej wadze startowało także siedmiu zawodników.

Czwarty medal – srebrny wywalczył Jakub Dobrowolski w kategorii wagowej do 66 kg. W walce finałowej Jakub został wycofany przez lekarza z powodu kontuzji. Przeciwnik Jakuba (zawodnik z Gdańska) zastosował nieprzepisowy chwyt w parterze. W klasyfikacji klubowej ZKS Miastko zajął siódme miejsce.

Fot. Archiwum klubu

O Redakcja

Dodaj komentarz

  • O nas

    kuriermiastecki.pl jest rozszerzoną, codziennie aktualizowaną, wersją miesięcznika „Kurier Miastecki Gazeta Pomorza" ukazującego się w gminie Miastko od 2006 roku. Wydawcą portalu oraz gazety jest wydawnictwo AG Media sp. z o.o. - lider bezpłatnej prasy na Pomorzu Środkowym.
  • Kontakt

    Masz ciekawy temat pisz lub dzwoń

    redakcja@kuriermiastecki.pl

    tel. 59 724 01 05