Brązowy medal Agaty Kazimierczak

Wywalczyła go w III Pucharze Polski Kadetek w zapasach.

W Siedlcach odbył się III Puchar Polski Kadetek (do lat 17) w zapasach w stylu wolnym. W zawodach udział wzięło 88 najlepszych zawodniczek z 38 klubów całej Polski. Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowała Agata Kazimierczak, która w kategorii wagowej do 56 kg wywalczyła brązowy medal.

Agata stoczyła łącznie pięć walk. W jej wadze startowały 22 zawodniczki. Trzy z nich Agata skończyła przed czasem przez położenie swoich przeciwniczek na łopatki. Przegrała tylko jedną walkę z Weroniką Kapinos (Czarni Połaniec) przy remisie punktowym 6:6.

W walce o brązowy medal Agata spotkała się z Patrycją Strzelczyk (Team Bloczek Pelplin). Walka ta skończyła się wynikiem 11:4 dla naszej zapaśniczki.

– Agata Kazimierczak pokazała się z jak najlepszej strony. Walczyła bardzo dzielnie i ambitnie. III Puchar Polski Kadetek był bardzo ważnym startem, ponieważ trener kadry Polski kadetek Władysław Olejnik ustalił szeroki skład kadry Polski, do którego weszła Agata.

Miło jest Nam poinformować, że nasza zapaśniczka dostała powołanie na Międzynarodowy Turniej Kadetek, który odbędzie się na początku listopada w Berlinie – mówi Kazimierz Wanke.

O Redakcja

Dodaj komentarz

  • O nas

    kuriermiastecki.pl jest rozszerzoną, codziennie aktualizowaną, wersją miesięcznika „Kurier Miastecki Gazeta Pomorza" ukazującego się w gminie Miastko od 2006 roku. Wydawcą portalu oraz gazety jest wydawnictwo AG Media sp. z o.o. - lider bezpłatnej prasy na Pomorzu Środkowym.
  • Kontakt

    Masz ciekawy temat pisz lub dzwoń

    redakcja@kuriermiastecki.pl

    tel. 59 724 01 05