Będzie cieplej i taniej

Rusza program termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej.

Miastko otrzymało dofinansowanie na poprawę efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej Spośród 30 wniosków zakwalifikowanych do oceny wykonalności wybrano do dofinansowania 20 wniosków, z czego Miastko znalazło się na 8 pozycji z wynikiem 82,5 procent punktów. Tym samym miasto otrzyma dofinansowanie w wysokości 85 procent kosztów kwalifikowanych wniosku, czyli 3 704 065,71 zł.

Całkowita wartość projektu to 7 018 935,73 zł. Za te pieniądze Miastko przeprowadzi kompleksową termomodernizację 7 obiektów użyteczności publicznej wraz z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii poprzez montaż 6 systemów instalacji fotowoltaicznych na 6 obiektach. Budowle, które zostaną objęte remontami to Szkoła Podstawowa nr 1 w Miastku, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miastku, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Miastku, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Miastku, Szkoła Podstawowa w Słosinku, Szkoła Podstawowa w Piaszczynie i Zespół Szkół w Dretyniu.

Podstawowym celem realizacji projektu jest racjonalizacja zużycia energii w budynkach oraz ograniczenie oddziaływań związanych z jej produkcją czego bezpośrednimi efektami będą redukcja niskiej emisji, wzrost udziału energii wytwarzanej ze źródeł odnawialnych oraz oszczędność energetyczna zmodernizowanych obiektów.

map

O Redakcja

Dodaj komentarz

  • O nas

    kuriermiastecki.pl jest rozszerzoną, codziennie aktualizowaną, wersją miesięcznika „Kurier Miastecki Gazeta Pomorza" ukazującego się w gminie Miastko od 2006 roku. Wydawcą portalu oraz gazety jest wydawnictwo AG Media sp. z o.o. - lider bezpłatnej prasy na Pomorzu Środkowym.
  • Kontakt

    Masz ciekawy temat pisz lub dzwoń

    redakcja@kuriermiastecki.pl

    tel. 59 724 01 05