Będą nowe mieszkania

Zaadaptują budynek przy ul. Mickiewicza.

Bank Gospodarstwa Krajowego ogłosił listę inwestorów, którzy otrzymali dotację w ramach rządowego programu finansowego wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego. W tym gronie znalazła się gmina Miastko. Miastecki projekt wysoko oceniono przez BGK.

Wśród 81 beneficjentów Funduszu Dopłat Miastko znalazło się na 18 pozycji. Całkowita wartość inwestycji wynosi 1.762.015,42 zł, z czego kwota 792.906.93 zł stanowi dofinansowanie BGK. Z tych pieniędzy przebudowany będzie po miasteckim ogólniaku przy ul. Mickiewicza 2 na budynek mieszkalny. Po gruntownym remoncie powstanie 21 lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy na zasadzie mieszkań komunalnych.

Przeciętna powierzchnia użytkowa mieszkania bez pomieszczeń przynależnych będzie wynosić 46,24 metrów kwadratowych. Inwestycja powinna rozpocząć się już w sierpniu, a planowany termin jej zakończenia to lipiec 2018.

map

O Redakcja

Dodaj komentarz

  • O nas

    kuriermiastecki.pl jest rozszerzoną, codziennie aktualizowaną, wersją miesięcznika „Kurier Miastecki Gazeta Pomorza" ukazującego się w gminie Miastko od 2006 roku. Wydawcą portalu oraz gazety jest wydawnictwo AG Media sp. z o.o. - lider bezpłatnej prasy na Pomorzu Środkowym.
  • Kontakt

    Masz ciekawy temat pisz lub dzwoń

    redakcja@kuriermiastecki.pl

    tel. 59 724 01 05