3,5 promila i uciekał autem przed policją

Dwa lata za kratami grożą 56-letniemu kierowcy, który pijany uciekał przed policją.

W okolicach Borzytuchomia dzielnicowy w trakcie patrolu zauważył volkswagena, którego kierowca mógł być nietrzeźwy. Kierujący tym pojazdem nie zareagował na sygnał do zatrzymania i zaczął uciekać. Policjanci rozpoczęli pościg i szynko zatrzymali 56-letniego kierowcę.

Mężczyzna był agresywny i nie chciał się podporządkować poleceniom policjanta. Został obezwładniony i przewieziony do komendy. Jak się okazało mieszkaniec gminy Borzytuchom w organizmie miał prawie 3,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a samochód, którym kierował został odholowany na parking strzeżony.

Śledczy przedstawią zatrzymanemu zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna odpowie również za niezatrzymanie się do kontroli. Za kierowanie pojazdem mechanicznymi w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawiana wolności do dwóch lat.

O Redakcja

Jedna odpowiedź do “3,5 promila i uciekał autem przed policją

 1. gość

  „szynko zatrzymali 56-letniego kierowcę.”

  A to ciekawostka SZYNKO 😀 Wydaje mi się , że miało być napisane SZYNKĄ zatrzymali kierowce 😀 taka mała literówka 😀 Brawa dla Pana redaktora 🙂

Dodaj komentarz

 • O nas

  kuriermiastecki.pl jest rozszerzoną, codziennie aktualizowaną, wersją miesięcznika „Kurier Miastecki Gazeta Pomorza" ukazującego się w gminie Miastko od 2006 roku. Wydawcą portalu oraz gazety jest wydawnictwo AG Media sp. z o.o. - lider bezpłatnej prasy na Pomorzu Środkowym.
 • Kontakt

  Masz ciekawy temat pisz lub dzwoń

  redakcja@kuriermiastecki.pl

  tel. 59 724 01 05